KINETIC PERFUMES BARCELONA to niszowa marka perfumeryjna, która powstała, aby przenosić i utrwalać wspomnienia i emocje poprzez zapachy i doznania olfaktoryczne. Koncepcja inspirowana jest kinetyką w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu. Kinetyka to związek ruchu i energii, energii którą posiada obiekt dzięki swojemu ruchowi. Energia kinetyczna jest wszędzie, otacza nas i występuje w różnych formach i wymiarach. Perfumy, zapach który nosimy, ruch jego cząsteczek jest formą energii kinetycznej. Zapachy równeiż jak muzyka, sztuka tworzą i emanują energią by pobudzić i przeżywać emocje. Kinetyczne zapachy cechuje duża projekcja i niesamowita trwałość. Minimalistyczny, monolityczny design produktu dyskretnie skrywa luksusowe wykończenie i dbałość o każdy szczegół. Okrągła bryła, specjalnie zaprojektowane magnetyczne zamknięcie potęguje wrażenie dynamiki. Nowoczesność została połączona z ponadczasową tradycją i duchem rzemieślniczym. Kompozycje zapachowe zostały stworzone przez światowych mistrzów perfumiarstwa z wykorzystaniem najlepszych dostępnych składników. Produkcja olejków odbywa się w Barcelonie w rodzinnej firmie, która od 3 pokoleń opanowała tą sztukę do perfekcji. Pasja oraz miłość i selektywnie dobrane surowce tworzą unikatowy charakter naszych produktów. Wierzymy, że wyjątkowe i ponadczasowe produkty inspirują ludzi oraz ich życie.

Moja przygoda i miłość do perfum zaczęła się w 2014 roku, kiedy odwiedziłęm niszowe targi perfumeryjne „Esxence” w Mediolanie. Od tamtej pory zafascynowy pięknymi zapachami zgłębiałem tajniki tego świata. Entuzjazm i ciekawość przerodziły się w pasję a pasja w sposób na życie, w którym towarzyszy mi żona i niesamowity zespół ludzi, którzy podczas moich wielu podróży pojawili się na mojej prywatnej i zawodowej drodze i bez których marka KINETIC PERFUME BARCELONA by nie powstała. Wspólnie stworzyliśmy wyjątkową kolekcję kinetycznych zapachów inspirowanych emocjami, wspomnieniami i życiowymi doświadczeniami.

SILLAGE

Sillage z francuskiego znaczy ślad na wodzie. W kontekście zapachu to ciągnącą się w powietrzu smugę perfum. Kompozycja jest jak fotografia z długim czasem naświetlania, nabiera mocy, materializuje się i utrwala. Kompozycję otwiera drzewo agarowe nadając zapachowi mroczny ton przechodząc w dal miękkimi nutami szafranu i fiołka, SILLAGE to zapach na granicy wrażeń. Jego warstwy są płynne i w efekcie przenosi nas od szorstkich żywic do ciepłego piżma i wanilii niczym emocja pozostawiająca dotyk.

L'UNA

L’UNA stands for one, unique and brings to mind a loved one, a woman who radiates warmth and good energy. L’UNA, a composition where roses, the health guardians of grapevines and Italian prunus domestica in compilation with the oriental saffron and the spicy addition of nutmeg create an extremely sensual and warm portrait of feminine elegance.

NEL

Nel is a fair-haired girl with the eyes and soul of an angel, subtle and delicate, who reaches for own in a characterful way. The composition reflects her nature, very perverse, gentle and at the same time predatory as a combination of floral notes with animal ambergris and the and rhubarb bitterness. NEL, Nel is a „dry sweetness” that is impossible not to love.

UNREAL

UNREAL to zapach, który dotyka zanim zdołasz go zauważyć.  Zmysły, biały irys, zamsz, pieprz, jagody jałowca oraz imbir. Ożywcza radości, fala cytryny z Amalfi! uderza z siłą i wycofuje się pozostawiając euforię,  jak to się stało?! Zamknij oczy i pozwól poddać się niemożliwemu, ciemności pełnej bieli. Rzeczy, które trwają tylko przez chwilę, są wieczne.

KAYU

KAYU z indonezyjskiego znaczy drewno. Kompozycja jest podróżą w stronę ojczyzny użytego w nim najcenniejszego drzewa agarowego, Tajlandii i Laosu. To wytrawne, ziemiste niuanse oud’u, kadzidła i drzewa gwajakowego. KAYU to drzewną opowieść. Początkowo powietrzny i czysty, rozwija się powoli nutami rozmarynu i mandarynki szybko przechodząc w  nuty wanilii. Słodki i wytrawny, gładki i szorstki. Zaskakujący, euforyzujący i ciepły.

VERDIGRIS

VERDIGRIS to morskość która styka się w miejscu przecięcia nieba i lądu. Kolor patyny pokrywającej miedź. Szlachetna zieleń przywołuje na myśl sól znad oceanu na dachy śródziemnomorskich domów. Świeżość cytrusów, włoskie cytryny i pomarańcze stanowią dyskretne tło. VERDIGRIS dekonstruuje klasyczny szypr i na nowo składa tradycyjne elementy. Frezje, róże, rezedy  zostały przełamane nutami gałki muszkatołowej i kolendry. Wyrazisty, choć drzewny tylko dyskretnie. Eteryczny, a donośny. Sól lodowata niczym śnieg.

AURA

Inspiracja ideą, niematerialną przestrzeni którą posiadają wokół siebie ludzie, zwierzęta i przedmioty. Warstwy zapachu otaczają jak niewidoczne wibracje. Malinowy kolor AURY symbolizuje ciepło, zmysłowość i kolor głównej nuty: maliny. AURA zaczyna się jasno, świetliście. Zapach otwiera bergamotka z Kalabrii, wytrawna i lekko pikantna. Owocowy charakter równoważy orzeźwiająca pomarańcza. Słodko-gorzko balans, w nutach głowy grejpfrut i ananas. AURA jest pulsująca i wplata się w narkotyczne nuty indyjskiego jaśminu sambac. Można otulić się nią dyskretnie lub zanurzyć w całości. Zapach kotwiczy się na skórze nutami mchu dębowego i piżma przełamanego słodkim karmelem. AURA to niewidoczne pole siłowe. Emanacja wewnętrznej energii. 

KONTAKT

LUXE LOGISTIC LTD.

Mas Blau

Carrer d’Osona, 2

08820 El Prat de Llobregat 

Barcelona I Spain

T +34 691 708 709

info@kineticperfumes.com

LUXE LOGISTIC SRL

Via Montenapoleone, 8

20121 Milano 

Italy

T +39 331 8799 314

info@kineticperfumes.com

LUXE LOGISTIC SP. Z O.O. 

Horizon Plaza HBC

Domaniewska 39A

02-672 Warsaw 

Poland

T +48 799 713 777

info@kineticperfumes.com

 

media społecznościowe